Kinek van igaza?

Ahány ember annyiféle nézőpont és a saját szemszögéből mindegyik igaz. Ahogy a mondás tartja, mindannyian a hegyre tartunk csak mindenki a maga oldaláról mászik fel. emiatt a célt ahová tartunk is különbözőképpen látjuk. Mi történik akkor, ha a célunk felé vezető úton a másik egy akadályt gördít elénk? Mit tehetünk ilyenkor?

Aki belátja, hogy sokféle nézőpont lehetséges és nem csak a sajátja, ami számít, tehát nem próbája mindenképpen a saját igazát másokra kényszeríteni, az már nyert. Ha van bennünk annyi erő, hogy saját magunk is megállunk a lábunkon akkor is nyertesnek számítunk.

Vannak helyzetek amikor nem tudunk továbblépni

Mégis akadnak olyan helyzetek amikor szükségünk van egy mondatra egy gesztusra, amiből kiderül, hogy a másik fél nem akart megbántani. Mert jó lenne hallani, hogy „sajnálom a történteket” vagy „szerettem volna ott lenni melletted, de képtelen voltam rá” vagy „most már másképp csinálnám” Nemcsak, hogy sokat jelentene, de ha ez nem történik meg, nem tudunk továbblépni.

Hiába haladunk a tudatosság útján és hiába van meg fejben az összes bölcsesség, szükségünk van rá, hogy elhangozzanak azok a bizonyos szavak. Lehet ez jóvátétel, bocsánatkérés egy visszaigazolás.
Mi történik, ha ezt nem kapjuk meg? Mi lehetséges, ha hiába vagyunk kedvesek, alázatosak, elfogadóak a másik fél képtelen megtenni amire vágyunk.

A választás a mienk

Ha elfogadjuk, hogy saját magunkkal kapcsolatosan minden választás a mienk. Mi döntünk arról mit teszünk mit nem teszünk, akkor ez igaz a másik féllel kapcsolatosan is. Az ő tetteiről az ő viselkedéséről a szavairól saját maga dönt. Ez hangzatos és szép elv és teljesen igaz, de van, hogy nem tudunk továbblépni egy jóváhagyás vagy egy bocsánatkérés hiánya miatt. előfordul, hogy hónapokig vagy évekig várunk erre.

Az életünk halad előre minden területen kivéve ezen az egyen. Az életünk fonalán van egy csomó amire rámutathatunk, hogy emiatt nem tudunk továbblépni. Már magát a konfliktust feloldottuk mégsem teljes valahogyan a helyzet. Megakadályozhat egy mondat a továbblépésben? Ha elég jól ismerjük magunkat, az erőnket a képességeinket, akkor ez könnyebbé válhat.

Ami számít az a mi reakciónk

Mi történik, ha elhangzik ez a bizonyos mondat, de nem annak a szájából, akitől mi hallani szeretnénk? Mi történik, ha valaki más mondja ki ezt a mondatot és még azt is hozzáteszi: „Hidd el ő is így gondolja, csak képtelen kimondani”. Az ő képtelensége az övé és nem az számít mire képes és mire nem. Ami számít az a mi reakciónk. Azért mi magunk vagyunk a felelősek. Az mirólunk szól. A másik képtelensége pedig őróla, tehát nem indokolt, hogy akadályt képezzünk belőle saját magunk útjába. A legjobb, amit tehetünk, hogy tőle függetlenül megadjuk magunknak a feloldozást és tovább lépünk. Ha ehhez segítséget szeretnénk kérni akár online is megtehetjük