Miért nem hisz a férfi a párkapcsolati tanácsadásban?
Férfiaknak lenni izgalmas kaland. Különösen akkor, ha megőrizzük az érzelmi intelligenciánkat, és nem illik ránk a „racionális”, „unalmas” vagy „merev” bélyeg. És ha megengedjük magunknak, hogy néha bizonytalanok legyünk, még akkor is, ha tudjuk, hogy nem mindig van igazunk!
El kell ismerni, hogy egy férfit nehezebb rávenni arra, hogy párkapcsolati problémákkal szakemberhez forduljon. Ő majd megoldja! Így gondolkodik. Így működik. Ezen a ponton jön a képbe az összetett férfiasság.
Egy férfi nem mindig látja előre, hogy a párkapcsolata katasztrofális fordulatot vehet, és akár visszavonhatatlanul tönkre mehet és válással végződhet. Az ilyen kifejezések nem szerepelnek a férfi szótárában. Csak akkor kezd el aggodalmaskodni, ha a partner komolyan mondja: „Ha így megy tovább, vége veled.” A nő ilyenkor nem tréfál. Komolyan gondolja. A férfi pedig csak ekkor ébred rá, hogy a helyzet tényleg komoly lehet.
Nyitottság és kommunikáció
Az igazi kihívás az, hogy a férfiak megértsék és elfogadják az érzéseiket, és képesek legyenek megnyílni és kommunikálni. A párkapcsolatok sikeréhez elengedhetetlen az empátia és az érzelmek megértése mindkét fél részéről. A férfiaknak meg kell tanulniuk felismerni, hogy a nők érzelmileg mások, és szükségük van arra, hogy érzéseiket és aggályaikat kifejezzék. Ugyanakkor fontos, hogy a nők is megértsék és támogassák a férfiakat az érzéseik kifejezésében és feldolgozásában.
A párkapcsolati problémák megoldása sok esetben nem könnyű, de az empátia, a kommunikáció és a nyitottság kulcsfontosságúak a sikeres kapcsolatokhoz. A férfiaknak és nőknek egyaránt fel kell ismerniük, hogy a párjuk más módon fejezi ki az érzelmeit és ez teljesen rendben van. A lényeg az, hogy mindkét fél hajlandó legyen nyitottan és türelmesen kommunikálni egymással, és együtt dolgozni azon, hogy megerősítsék és mélyítsék kapcsolatukat.
A férfi próbálja megérteni a helyzetet
A huszonnegyedik órában a férfi hirtelen észbe kap és próbálja megérteni a helyzetet. „Mi történt? Mi a gond? Miért nem mondtad előbb, hogy másként kellene csinálnom?” – kérdi meglepetten. „Nem vetted komolyan, pedig én jeleztem mi a gond” – mondja a nő, aki sokszor próbálta már elmagyarázni.
A férfiaknak mindig van egy trükkjük a zsebükben: a tagadás. Nem könnyű nekik elismerni, ha tévedtek. Inkább a végsőkig mennek a saját igazságukért, megmagyarázva minden lépést és döntést.
Időpocsékolásnak tartják a párkapcsolati tanácsadást
Ezért sok férfit felesleges időpocsékolásnak tart párkapcsolati tanácsadásra menni. „Úgysem fog segíteni” – állítják. Azonban a valóságban ez nem így van.
Az egyik fő ok, amiért a férfiak úgy gondolják, hogy nincs szükségük tanácsadásra, az az, hogy mindig úgy érzik, mindent jobban tudnak. Nem veszik figyelembe a másik fél igényeit és érzéseit, mert úgy vélik, hogy azokat már ismerik, és mindig a legjobb megoldást tudják kínálni. Azonban a valóság az, hogy sok házasság végződik válással, és ezeknek nagy részét a nők kezdeményezik. Ez azt mutatja, hogy nem mindig mindent tudnak jobban a férfiak. A párkapcsolati tanácsadás lehetőséget ad nekik arra, hogy jobban megértsék a másik fél szükségleteit és érzéseit, és így erősítsék kapcsolatukat.
A tanácsadó egy idegen
Egy férfi általában nem hisz a párkapcsolati tanácsadóknak. Szerinte ez egyszerűen hülyeség. Miért kellene neki egy idegennel megosztania a személyes problémáit és párkapcsolati nehézségeit? Hiszen ő nem beteg, hogy ilyesmire szüksége lenne. Ráadásul a pszichológia és a tanácsadás egy lepukkant tudomány, ami nem állja meg a helyét a racionális gondolkodás világában. Egy férfi nem szeret lelkizni, és nem hisz abban, hogy egy idegen, aki nem él velük, tudna bármi értelmeset mondani a kapcsolatukról. Azt hiszi, hogy könnyű kívülről okosnak lenni, és azt mondani, mit kellene tennie.
A tanácsadás során nyitottabbá válnak
Azonban a valóságban a párkapcsolati tanácsadás során a férfiak gyakran felengednek, és szívesen megosztják azokat az apró problémákat, amelyek miatt eltávolodtak a párjuktól. Az első tíz perc után rájönnek, hogy nem kell többet mondani, mint amennyit kell, és nem kell lelkizniük. Inkább tudatosan, gyakorlatiasan és észszerűen dolgoznak a problémákon.
A legtöbb férfi két dologra figyel a legjobban: arra, amiért megdolgozott és a pénztárcájára. Nem hajlandók pénzt költeni tanácsadásra, hacsak nem látják a nyereséget benne. Azonban hamar rájönnek, hogy ha a kapcsolatuk megromlik, sokkal többet veszíthetnek, mint pénzt. És mikor már ráébrednek erre, képesek tenni is azért, hogy megmenthessék azt, amit eddig elérték, és hogy újra harmóniában élhessenek a párjukkal.