Miben segít a karrier coach?

A coach feladata az ügyfél támogatása a pozitív gondolkodásban és hogy a segítsen meglátni a lehetőségeit. Jellemzően magánéleti és üzleti problémák megoldásában segít. Nem próbálja feloldani a múltbéli traumákat, ehelyett a pozitív pszichológia eszköztárából válogat. Támogatja az ügyfelet a stratégiaalkotásban, a jövő tervezésben, hogy eljuthasson a vágyott célhoz.

Szimpátia alapján válasszunk

Karrier coachot szimpátia alapján kell választani, akárcsak párt. Ha működik a kémia, sikeres lesz az együttműködés. A coach kell, hogy rendelkezzen:

  • reális önkép
  • mély önismeret
  • naprakész tudás a munkaerőpiacról
  • az üzleti világ ismerete, HR szakma ismerete
  • pszichológia, élettatpasztalat
  • érzelmi érettség

A munkahelykeresőknek fontos, hogy online felületeken is legyenek elérhetők. Linkedin, Facebook, Jobmonitor, Dreamjobs stb…Az online profiljaink legyenek naprakészek. Használjunk számunkra releváns kulcsszavakat és legyünk kereshetőek. A HR-esek sokat böngészik az ingyenes adatbázisokat. Így olyan lehetőségek is felbukkanhatnak, amit mi magunk nem érnénk el. Napjainkban online jelenlét nélkül nem működik semmi sajnos. A közösségi média az álláskeresés része lett.

Fontos a vizuális tartalom

A vizuális tartalmak is fontosak. A karrier coach sokat segíthet, hogy jó benyomást keltsünk az online térben is. A személyes ismeretségek és az online álláskeresés ritkán működik. A legjobb, ha a különböző álláskeresési csatornákat ötvözzük. Látszani kell minél több helyen, hogy több lehetőségünk legyen. Gyűjtsük folyamatosan az információkat. Ez nagyban hozzájárulhat az elhelyezkedéshez. Kérnünk kell, hogy kapjunk, tudatnunk kell, hogy álláskeresők vagyunk.

A kapcsolatteremtésre ott vannak a szakmai rendezvények, konferenciák, meetupok. Jelen kell lenni, és így könnyen új ismeretségekre tehetünk szert.

Az elhatározást a tettek is kövessék

Ahhoz, hogy egyről a kettőre jussunk személyes elhatározásra van szükség, azt pedig cselekvés kell, hogy kövesse. Ahhoz, hogy eredményesek legyünk a nem szeretem feladatokat is el kell végezni. Segíthet, ha az álláskeresést tanulási-fejlődési időszaknak tekintjük és részfeladatokra bontjuk.
A karrier coach segít az akcióterv létrehozásában, ezzel segítve a halogatás leküzdését. Fontos az előre tervezés. vannak kevésbé izgalmas és kevéssé kellemes feladatok te nem lehet megúszni az elvégzése őket.

A karrier kulcs szerint az álláskeresőnek szükségem van egy jó pályázati anyagra és megfelelő jelenlétre.

Ez a következő lépésekből áll:

  • múltbéli tapasztalatok és fontosabb adatok összegyűjtése
  • önéletrajz és motivációs levél megírása
  • referenciák begyűjtése
  • Online jelenlét kiépítése Linkedin, Facebook stb.
  • Regisztráció céges adatbázisokban és állásportálok
  • állások megpályázása
  • ismerősök megkeresése, akik segíthetnek

Minden csatornát használjunk az álláskereséséhez

Célszerű minden álláskeresési csatornát használni. nyújtsunk be pályázatot az összes számunkra releváns pozícióra. gyűjtsünk információt minden lehetséges forrásból. Mindez nagyon sok munkával jár, de az eredmény nem marad el. Akkor leszünk igazán sikeresek, ha ötvözzük különböző álláskeresési módszereket. egyaránt használjuk az online, illetve offline csatornákat is. Ha csupán feltöltjük az önéletrajzunkat egy online felületre, és várakozunk kevés az esélye a sikerre.

Napjainkban a cégek keveset költenek toborzásra. előnyös helyzetbe kerülhetnek azok, akik feltöltik az anyagukat a cégek adatbázisába és jelen vannak az ingyenesen kereshető felületeken például Linkedin. Aki ezeket az eszközöket nem használja, számos lehetőségtől esik el.

Optimalizáljuk a cég igényeire a pályázatunkat

Szerencsés, ha cég megoldani valójára, az állás kiírásra optimalizáljuk a pályázati anyagunkat. A személyre szabott üzenet már fél siker.
Az ismerőseink segítségét kérni az álláskeresési folyamatban nem könnyű. Aki kér az kap is, aki csendben van arról nem fogják megtudni, hogy állást keres, így nem is tudnak neki segíteni. Aki elég bátor hozzá, hogy segítséget kérjen, meg fog lepődni milyen szívesen segítenek neki. Az emberek szinte mindig segítőkészek és hajlandóak is segíteni, de ehhez kérni kell. Nem kell mindig egyedül megoldani a dolgokat. Merjünk sebezhetők és gyengék lenni. Ha profi segítségre van szükségünk, arra pedig keressünk egy karrier coachot.