A sikerhez vezető út
A tavasz már itt kopogtat az ajtónkon, készülődünk mi is. ezernyi tervünk van mit fogunk csinálni, ha végre beköszönt a valóban jó idő. Kérdés, hogy megvalósítjuk-e mindezt vagy csak terv marad? és ha csak terv marad akkor mi hiányzik a megvalósításhoz?
Nap mint nap számos elhatározásunk születik, kisebbek és nagyobbak, mint például életmódot váltunk, elkezdünk végre futni vagy több energiát fektetünk a karrier építésbe. Minden szándék és elhatározás hiába…hosszabb távon nem vagyunk képesek túllépni a belső korlátjainkat.
Merjünk hinni a sikerben
Amikor sikerül hozzá kezdnünk akkor egy darabig egy bizonyos pontig remekül mennek a dolgok és akkor történik valami apróság, ami ledob a sínről, pedig már látszanak az első apró sikerek. Ilyenkor hajlamosak vagyunk visszatérni oda, ahonnan indultunk és ez sok esetben meg is történik. Mélypontra kerülünk, nem hiszünk abban, hogy sikert érhetünk el.
Mi lehet az oka annak, hogy ez történik? Miért nehéz a változást elérni és miért érjük el olyan könnyen a teljesítőképességeink felső határát? A mélyben, a tudatalattinkban van egy előre programozott alapbeállításunk. Ez az a teljesítmény amire minden nehézség nélkül képesnek érezzük magunkat. Ha ezt elértük vagy az a szándékunk, hogy túllépjünk rajta a tudatalattinkban működő gátak bekapcsolnak és jelzik a határainkat, megakadályozva a tartós változást.
Saját magunknak állítjuk az akadályokat
Egészen addig mindig visszakerülünk az alapbeállításainknak megfelelő szintre amíg fel nem ismerjük, hogy saját magunknak állítjuk az akadályokat és mi vagyunk akik túl tudunk lépni rajta. Mi magunk hozzuk az életünkben a döntéseket és mi generálhatunk változásokat is. Ezekhez az első lépés a választás és ha már választottunk akkor már csak cselekednünk kell. Kérdés, hogy hajlandóak vagyunk-e tenni a változásért?
A fejlődés része az is, hogy felismerjük tudatosítjuk és kitoljuk a tudatalattinkban rejtőzködő határokat.
Amikor tartasz a sikertől
Ha gondot okoz a felső határaid meghaladása e-mögött többnyire olyan minták futnak amelyek gyökere, hogy gyakran mondták nekünk hogy: „Nem vagy elég jó!” „Miért pont neked sikerülne?” Ezek korlátozó hiedelmek, amelyek megállítanak abban, hogy el tudjuk képzelni magunkat abban a helyzetben amire vágyunk és amiért pedig már sokat tettünk, hogy megvalósuljon.
A belső iránytűnk szabályozza, hogy mire érezzük képesnek magunkat. Ez dönti el mennyire érezzük képesnek magunkat a sikerre, a boldogságra, mekkora anyagi jólétet vagyunk képesek teremteni magunknak. Egy pontig el tudjuk hinni, hogy jár nekünk, egy határon túl pedig már nem tudjuk befogadni, azt érezzük, hogy nem érdemeljük meg.
Ezen túl elkezdjük szabotálni magunkat, például meg tudtunk takarítani egy nagyobb összeget, de aztán mégis elköltjük.
Hogyan ismerhetjük fel a belső korlátjainkat?
Milyen elhatározásaink voltak az utóbbi időben, amelyek nem végződtek úgy ahogyan terveztük? Mi az a minta, ami ismétlődik ezekben a helyzetekben. Eszünkbe jut-e egy nagyobb cél kitűzésekor, hogy ehhez nem vagyok elég jó? Érdemesnek tartjuk-e magunkat a sikerre a boldogságra? Milyen szinten van az önismeretünk? Szeretjük saját magunkat eléggé, ahhoz, hogy érdemesnek tartsuk magunkat a sikerre?
Hogyan lépjük túl a határainkat?
A világon mindenkinek vannak a komfortzónából való kilépéssel való problémái. Ebben nagy különbségek lehetnek, de mindenki eljuthat egy pontra, amivel kapcsolatosan már úgy érzi, hogy ahhoz nem elég jó.
Ezeknek a határoknak a túllépéshez a belső korlátjainkra, a fejlődésünk útjának fontos állomásaként kell, hogy tekintsünk. Fejlődni akkor fogunk, ha időről, időre kilépünk a komfortzónánkból, ami nem mindig könnyű. A változáshoz adjunk magunknak időt és a felismerés még csak az első lépés az úton. Türelemmel és kitartással lassan fokozatosan felülírhatók a korlátozó hiedelmeink és a hibás beidegződéseink. Karrier coach segítségét is igénybe vehetjük.
Értékeljük, amink már van
A folyamat első lépése, hogy értékeljük azt, amink már megvan, vegyük észre a pozitívumokat a jelenlegi helyzetünkben is. Ezzel arra kondicionáljuk az agyunkat, hogy képesek vagyunk megoldani a problémákat és el fogjuk érni a célunkat.
Képzeljük el a vágyott dolgot minél részletesebben. Hogyan éreznénk magunkat, ha már meglenne amire vágyunk. Milyen érzés lenne, ha már elértük volna a célunkat, legyen az kapcsolat, előrelépés a karrierünkben vagy anyagi siker.
Vegyük észre és ismerjük el a változást is. Ne ijedjünk meg amikor elkezdenek úgy menni a dolgaink ahogy elképzeltük, sőt még annál is jobban. Ilyenkor felbukkanhat: „az erről álmodni sem mertem” érzés, ezzel együtt pedig megjelenhet, „az ehhez nem vagyok elég jó” és az „ezt én nem érdemlem meg” érzése is. Ezekből lehet tudni, hogy a komfortzónánk határait feszegetjük és nem szabad elrontanunk azzal, hogy kételkedünk a saját sikerünkben.
Amikor felbukkannak ezek az érzések, akkor érdemes kicsit lassítani a tempón. Akár néhány nap pihenőt is kivehetünk, ami után újult erővel állhatunk neki a feladatainknak. Ha túl sok feszültség halmozódik fel bennünk stresszkezelés tréningen is részt vehetünk.